“Par ārkārtējās situācijas pagarināšanu” visā valsts teritorijā

04.12.2020.
Par ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 11.janvarīm 2021.gadam visā valsts teritorijā

"Ministru kabineta 2020. gada 1. decembra sēdē tika pieņemti  “Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 6. novembra rīkojumā Nr. 655 „Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”” (turpmāk – MK rīkojums).

Saskaņā ar MK rīkojumu ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 2021. gada 11. janvārim.

Attiecībā uz sportu pamatā paliek šobrīd spēkā esošais regulējums. Lūdzu skatīt 2020.gada 6.novembra e-pastā Par ārkārtējo situāciju nosūtīto informāciju.

Arī turpmāk sportā iespējami individuāli apmeklējumi un individuāli treniņi iekštelpās, ievērojot 2 metru distanci, vienai personai nodrošinot ne mazāk kā 15 m2 no apmeklētājiem pieejamās sporta norises vietas telpu platības, un telpu piepildījums nepārsniedz 20 % no maksimāli iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj telpas infrastruktūra (MK rīkojuma 5.17., 5.17.1., 5.17.2. un 5.17.3. apakšpunkti).

Papildus jāņem vērā jaunās prasības pakalpojumu sniedzējiem (MK rīkojuma 5.41., 5.41.1., 5.41.2. apakšpunkti), kas gan pamatā sakrīt ar prasībām sporta norises vietām. (nodrošināt, ka saimnieciskā pakalpojuma sniegšanas vietās atrodas ne vairāk kā 20 % no maksimāli iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj konkrētās vietas infrastruktūra. Ja saimnieciskā pakalpojuma sniegšanas vietas platība ir mazāka par 25 m2, tajā atrasties var tikai viens apmeklētājs).

Ārtelpās joprojām vienā treniņgrupā vienlaikus organizēti drīkst pulcēties ne vairāk kā 10 personas (neieskaitot sporta speciālistus un sporta darbiniekus), kā arī nedrīkst izmantot ģērbtuves. Ir noteiktas papildus prasības ārtelpām – ne vairāk kā 20 % no maksimāli iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj konkrētās vietas infrastruktūra.

Arī iepriekš noteiktajās divpadsmit (12) īpaša regulējuma pašvaldībās tagad drīkstēs kontrolēti sportot iekštelpās.

Profesionāļiem, izlases un Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības regulējums paliek esošais.

Latvijas pieaugušo izlases, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības sportistu, kā arī komandu sporta spēļu starptautisko un augstāko līgu komandu pilngadīgu profesionālu sportistu (personas, kuras uz līguma pamata un par nolīgto samaksu gatavojas sporta sacensībām un piedalās tajās) treniņi gan iekštelpās, gan ārtelpās arī turpmāk drīkst norisināties bez ierobežojumiem, ja tiek nodrošināti vispārīgie epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Ministru kabineta diskusijās gan izņēmums profesionāļiem tika saglabāts, bet jau publiski no Valsts kancelejas puses ir ticis skaidrots, ka pamatā tas attiecas uz tiem komandu sporta spēļu sportistiem, kuri nav nodarbināti citur ārpus sporta komandas.

Sportam izņēmums ir noteikts arī masku lietošanā treniņu un sacensību laikā.

MK rīkojuma 5.43. apakšpunktā noteikts, ja telpā atrodas vairāk par vienu personu, jālieto mutes un deguna aizsegus. Ievērojot sporta nozares specifiku,  kā izņēmums MK rīkojuma 5.43.3. apakšpunktā paredzēts, ka – sportisti (tai skaitā individuālus iekštelpu sporta norises vietu apmeklētāji) sporta treniņu (nodarbību) un šā rīkojuma 5.16. apakšpunktā minēto sporta pasākumu laikā mutes un deguna aizsegus drīkst nelietot. Ar šo jāsaprot, ka  mutes un deguna aizsegus drīkst nelietot tikai sporta treniņa (5.16.apakšpunkta sacensību) norises laikā – iekštelpās pirms un pēc treniņa (nokļūstot līdz treniņa vietai) mutes un deguna aizsegi jālieto.

Ar MK rīkojumu var iepazīties tīmekļvietnē https://likumi.lv/ta/id/318517-par-arkartejas-situacijas-izsludinasanu"

 

ĀBJSS stingri ievēro valsti noteiktos ierobežojumos un nodarbības notiek saskaņā ar augstāk minēto.

ĀBJSS administrācija

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu