Ādažnieki uzvar Latvijas meistarsacīkstēs peldēšanā, gūst panākumus ārvalstīs

10.11.2021.
Ādažnieki uzvar Latvijas meistarsacīkstēs peldēšanā, gūst panākumus ārvalstīs

Ādažu bērnu un jauniešu sporta skolas audzēkņi Andrejs Gordejevs un Kristaps Čilipāns Latvijas meistarsacīkstēs jauniešiem izcīnījuši augstākā kaluma medaļas, kļūstot par Latvijas čempioniem savā vecuma grupā. Veiksmīgi starti arī Valmieras pilsētas atklātajā čempionātā un Lietuvas lielākajās starptautiskajās sacensībās jauniešiem “Grand Prix Klaipeda”. Jauno sportistu treneris 2004. gada Olimpisko spēļu dalībnieks Pāvels Murāns.
“Neskatoties uz apgrūtināto treniņu procesu pusotra gada garumā, puiši spējuši pierādīt gribasspēku un vēlmi sasniegt visaugstākos mērķus. Valsts mēroga sacensībās jauniešiem, kas dzimuši 2008. gadā, Andrejs izcīnīja uzvaru 100m brīvās stila un 100m kompleksa peldējumā, Kristaps 100m brasā,” gandarīts treneris Pāvels Murāns.
Īsi pirms atkal tika atceltas sacensības, peldētāji piedalījās sacensībās Valmierā, kur peldētāji atkal kāpa uz pjedestāla augstākajiem pakāpieniem. Andrejs Gordejevam zelts 200m kompleksajā un 400 brīvā stilā peldējumā, savukārt Kristaps Čilipānam zelts 100m brasa un sudrabs 200m kompleksa distancēs.
“Lai arī rezultāti ir labi, salīdzināt mūsu sportistu sniegumu ar tāda paša vecuma Lietuvas peldētājiem nevaram. Pārrāvums kvalitatīvā treniņu procesā atspoguļojas rezultātos. Zaudētais pandēmijas laikā būs atgūstams ar milzīgu darbu un stipru pašaizliedzību un stingru raksturu nepadoties dīvāna kārdinājumam,” stāsta treneris.

Pateicoties vecāku pašorganizācijai un finansējumam, abi puiši piedalījās arī Lietuvas lielākajās starptautiskajās sacensībās jauniešiem, kur dalībnieku skaits pārsniedza 600 peldētājus. Sīvā konkurencē Andrejam zelts 50m peldējumā uz muguras, 50m brīvā stila un tauriņstila distancēs sudrabs un 100m tauriņstilā izcīnīta bronza.


Andrejs Gordejevs pie trenera Pāvela Murāna trenējas jau kopš 5 gadu vecuma, savukārt Kristaps Čilipāns nedaudz vairāk kā gadu no 2020. gada septembra. Ārpus peldēšanas puiši nodarbojas arī ar citiem sporta veidiem – Andrejs apmeklē boksa nodarbības, Kristaps aizraujas ar veikbordu.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu