Latvijas kausa peldēšanā kopvērtējumā Kristaps Čilipāns trešais, Andrejs Gordejevs piektais

07.07.2022.

Latvijas kausa peldēšanā kopvērtējumā Kristaps Čilipāns trešais, Andrejs Gordejevs piektais.

2022.gada Latvijas kausa peldēšanā kopvērtējumā jauniešu vecuma grupā Ādažu bērnu un jauniešu sporta skolas audzēknisKristaps Čilipāns izcīnīja trešo vietu, par ko saņēma naudas balvu 269 EUR apmērā. Andrejs Gordejevs, piedaloties tikai četros sacensību posmos, piektais. Savukārt junioru konkurencē Anabella Veržbicka 11. vietā.

“Aizvadīta intensīva treniņu un sacensību sezona, kas kopumā vērtējama kā ļoti laba! Pateicoties sporta skolas vadības, vecāku un pašvaldības atsaucībai un izpratnei, jaunie sportisti ar labiem un izciliem panākumiem kopš rudens piedalījušies vairāk nekā 20 sacensībās gan Latvijā, gan citur. Aizvadītās sezonas spožākie panākumi – ādažniekiem 5 Latvijas čempiona tituli un bronza Baltijas valstu čempionātā. Kristaps savā vecuma grupā ir stiprākais brasā, Andrejs uzrāda lielisku sniegumu peldot garās distances, labi panākumi arī kompleksajā peldējumā, savukārt Anabella iepriecina ar rezultātiem brīvajā stilā,” stāsta ĀBJSS peldēšanas treneris Pāvels Murāns.

Latvijas jauniešu un junioru čempionātā Kristaps Čilipāns jauniešu vecuma grupā bija labākais visās brasa distancēs – 50m, 100m un 200m, savukārt Andrejs Gordejevs – 50m peldējumā uz muguras un 50m tauriņstilā.

Anabella Veržbicka ir pirmā Ādažu bērnu un jauniešu sporta skolas audzēkne, kas iekļuvusi valsts peldēšanas izlasē. Tās sastāvā sportiste piedalījās Baltijas valstu čempionātā, kur stafetes peldējumā meiteņu jauniešu konkurencē izcīnīja bronzas godalgu. Atzīstama ir arī Anabellas otrā vieta "Madwave Challenge Latvijas tūres" kopvērtējumā.

Sezonas izskaņā jūnijā norisinājās Latvijas čempionāts 25m peldbaseinā, kur Anabella piektā 200m peldējumā brīvajā stilā un sestā 100m kompleksajā peldējumā, savukārt Andrejs sestais 200m kompleksajā peldējumā.

2022.gada gada Latvijas kausa izcīņa norisinājās no 1. februāra līdz 11. jūnijam, kopumā 12 sacensību posmos visā Latvijā. Atbilstoši Latvijas Kausa nolikumam, posma uzvarētāji katrā vecuma grupā tika noskaidroti pēc augstvērtīgākajiem rezultātiem divu distanču summā atbilstoši spēkā esošai FINA punktu tabulai, bet 12 labākie sportisti savās vecuma grupās saņēma kopvērtējuma ieskaites punktus. Naudas balvas sportistiem tika izmaksātas no Latvijas Peldēšanas Federācijas un nodibinājuma “Peldēšanas sporta atbalsta fonds” finanšu līdzekļiem.

 

Informāciju sagatavoja:

Pāvels Murāns

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu