„Ādažu novada kauss un Ādažu BJSS meistarsacīkstes 2022”

05.09.2022.

Atklātās orientēšanās sacensības „Ādažu novada kauss un Ādažu BJSS meistarsacīkstes 2022” norisinājās 31.augusta pēcpusdienā Kalngalē, pulcējot 113 dalībniekus. Orientēšanās karte Kalngalē tapusi ar Ādažu novada pašvaldības atbalsta konkursu iedzīvotāju  iniciatīvām “Sabiedrība ar dvēseli 2022” projektam “Orientēšanās karte Kalngalē”.

Pēc karstajām, sutīgajām dienām pēcpusdiena bija samērā vēsa. Bet salīdzinājumā ar 2021.gadu, kad lietus nepārstāja līt visu dienu, šoreiz iztikām bez lietus.

Ādažu kausā bija pieejamas dažādas sarežģītības distances. Mazajiem orientieristiem līdz 10 gadiem ieskaitot, distance bija marķēta, lai mazie bērni nepazustu mežā. Distanci veicot, viņiem bija izvēle: gudrākie skrēja neizmantojot marķējumu, bērni ar mazāku pieredzi, distanci veica  pa marķējumu un nepazaudējās meža labirintos. Vairāk pieredzējušiem orientieristiem distances bija sarežģītākas un garākas.

Ādažu BJSS meistarsacīkšu rezultāti: S8 grupā: 1. Justīne Grava/Saulkrasti/ 2.Maija Užule,3.Kate Užule/abas Carnikava/, V8 grupā: 1.Jēkabs Užulis/Carnikava/,2.Mārtiņš Arnolds Grīnbergs/Ādaži/,Miķelis Vilciņš/KāpaOK/, S10grupā :1.Elza Vītola,2.Herta Grantskalna, 3.Kate Salnāja /visas KāpaOK/, V10 grupā: Ernests Kančs, Raimonds Saklaurs, Miķelis Timrots/visi KāpaOK/, S12 grupā: 1.Melānija Rožukalne/Auseklis/ 2.Lauma Līva Saklaure/ĀBJSS/, 3.Amanda Mikijanska/Auseklis/, V12 grupā: 1.Ernests Hencenbergs/Līgatne/, 2.Gustavs Arnicāns, 3.Toms Rožkalns /abi ĀBJSS/, S14grupā: 1.Krista Grantskalna, 2.Lauma Grava, 3.Emīlija Terentjeva /visas ĀBJSS/, V14 grupā: 1.Kristofers Kančs/ĀBJSS/, 2.Krīvs Edgars Rožukalns/Auseklis/, 3.Pēteris Arnicāns/ĀBJSS/, S16 grupā uzvarēja Grieta Grantskalna no ĀBJSS, bet V16 grupā: 1.vieta Roberts Arnicāns, 2.Rūdolfs Graudiņš, 3.vieta Ričards Vēveris/visi ĀBJSS/

Ādažu novada kausa 2022 uzvarētāji:S21A-Ieva Rukšāne/KāpaOK/, V21A-Emīls Saulīte/Auseklis/, V21B-Jurģis Egons Strazdiņs/KāpaOK/, S21B-Katrīna Rožkalna/KāpaOK/,V40-Guntars Mankus/Saldus/, S40-Baiba Birzniece/ind/, V50-Aigars Leiboms/KāpaOK/, S50-Inta Mihailova/Auseklis/, V60-Rolands Laveiķis/KāpaOK/, S60-Valentīna Grasmane/KurmisOK/, V70-Vollijs Kukk/KāpaOK/

Visi rezultāti: https://lof.lv/seriali_rez/?id=2022083108#r

Foto: https://failiem.lv/u/qt64zgqhd

Līdz 12.oktobrim trešdienu pēcpusdienās notiek orientēšanās seriāls „ieSĀC” gan maziem, gan lieliem, gan iesācējiem gan meistariem.

Visa informācija pieejama mājas lapā https://www.kapa.lv/2022/iesac-2022-orientesanas-serials/

Orientēšanās sports ir aktīva atpūta visai ģimenei. Aicinām bērnus - iesācējus  kopā ar vecākiem izmēģināt orientēšanās trases: distances līdz 10 gadu vecumam ir marķētas, pazust mežā nevar. Distances dalībnieki var izvēlēties atbilstoši savai sagatavotībai neatkarīgi no vecuma: sākot no marķētām distancēm, kur no starta līdz pat finišam dabā ir izvietots marķējums, līdz sarežģītām un garākām distancēm priekš pieredzējušiem orientieristiem. Sacensību centrā jūs gaidīs sertificēti orientēšanās treneri Ainārs Lupiķis (t.28923343) un Tamāra Kosmačeva (t.29104320), kuri apmācīs un ierādīs galvenās lietas, lai varētu sekmīgi veikt savu pirmo distanci. Kā arī, nodrošināsim jūs ar inventāru, kas nepieciešams orientēšanās.

Ādažu novadā deklarētie bērni un jaunieši pasākumā var piedalīties bez maksas. Aicinām arī pieaugušos piedalīties mūsu trešdienas pēcpusdienu aktivitātēs: paskaidrosim, pamācīsim darboties ar kompasu, paskaidrosim orientēšanās kartes apzīmējumus.