Ādažu peldētājiem teicami rezultāti 98. Latvijas atklātajā čempionātā peldēšanā

28.02.2023.

Trīs dienas no 24. līdz 26. februārim Ķīpsalas peldbaseinā norisinājās 98. Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā, kurā piedalījās 470 dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Maltas, Itālijas un Ukrainas. Ādažus pārstāvēja deviņi Ādažu Bērnu un jaunatnes sporta skolas peldētāji. Trijiem – Anabellai Veržbickai,  Andrejam Gordejevam un Kristapam Čilipānam – teicams sniegums un kvalifikācija Baltijas čempionātam.  

Anabella Veržbicka 200m peldējumā brīvajā stilā izcīnīja bronzas medaļu, iegūstot 602 FINA punktus, otrs labākais rezultāts 200m kompleksajā peldējumā – 10. vieta.  Čempionāta trīs dienās sportiste startēja sešās disciplīnās.   

Augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja Andrejs Gordejevs, kurš 100m peldējumā brīvajā stilā ieguva 615 FINA punktus un 147 sportistu konkurencē, uzvarot B fināla peldējumā, ierindojās 9. vietā.   Arī 200m brīvā stila distancē priekšpeldējumā uzrādot astoto labāko rezultātu, Andrejs kvalificējās fināla peldējumiem un rezultātā – septītā vieta. 100m peldējumā uz muguras B finālā iegūta 12. vieta. Jaunais peldētājs kopumā piedalījās 6 disciplīnās, arī 1500m peldējumā brīvajā stilā, kas ir garākā un grūtākā distance.

Atzīstams sniegums čempionātā arī Kristapam Čilipānam, kurš čempionātā startēja visās trīs brasa distancēs, divās no tām kvalificējoties B fināliem. Augstvērtīgākais rezultāts – 598 FINA punkti – sasniegts 50m peldējuma B finālā, kopvērtējumā iegūstot 13. vietu. 200m distancē iegūta 11 vieta.

“Rezultāti Latvijas čempionātā vērtējami kā ļoti labi, jo sacensībām kvalificējās labākie peldētāji no visas Latvijas visās vecuma grupās. Mūsu jaunieši Kristaps, Andrejs un Anabella godam sacenšas ar daudz pieredzējušajiem sportistiem un uzrāda atzīstamus rezultātus, un ir kvalificējušies pārstāvēt valsti Baltijas čempionātā,” stāsta ĀBJSS peldēšanas treneris Pāvels Murāns.

Savus personīgos rekordus aizvadītajās sacensībās sasniedza arī Emīls Andrejevs un Dāvis Zvīgulis 50m peldējumā brīvajā stilā, Agate Barone un Rainers Līcis-Līcītis, peldot 50m tauriņstilā, savukārt Laurai Matjuhinai labākais laiks 50m brasa distancē.

3. un 4. martā Rīgā norisināsies Baltijas valstu čempionāts peldēšanā, kas iekļauts Olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensību kalendārā, tāpēc sagaidāms, ka tajās piedalīsies teju visi spēcīgākie Baltijas valstu sportisti. Ādažus pārstāvēs sporta skolas labākie peldētāji – Kristaps Čilipāns, Andrejs Gordejevs un Anabella Veržbicka.

 

Informāciju sagatavoja:

Pāvels Murāns

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu