Baltijas valstu čempionātā ĀBJSS sportisti rada konkurenci un ir labāko vidū

13.03.2023.

2023.gada 3. un 4. martā Ķīpsalas peldbaseinā norisinājās Baltijas valstu čempionāts peldēšanā, no Ādažu Bērnu un jaunatnes sporta skolas Latvijas komandā startēja trīs peldētāji – Kristaps Čilipāns, Andrejs Gordejevs un Anabella Veržbicka. Latviju sacensībās pārstāvēja 65 sportisti, Lietuvu 68 un Igauniju 103 peldētāji. Komandu ieskaitē uzvaru guva Igaunija.

Andrejs Gordejevs sacensībās piedalījās četrās dažādās distancēs – 100m un 200m brīvajā stilā,  100m tauriņstilā un 200m kompleksajā peldējumā, kur arī augstvērtīgākais rezultāts – jauniešu vecuma grupā (2008. un 2009. dzimšanas gads) iegūta bronzas godalga. Andrejs pārstāvēja Latviju arī stafetes 4x100m peldējumā brīvajā stilā, kur kopā ar vēl trīs puišiem jauniešu grupā izcīnīja sudraba medaļu. Čempionāta noslēgumā, saņemot kausu, sportists atzīts par labāko Latvijas komandā jauniešu grupā.

Kvalificējoties B finālam 50m peldējumā brasā, Kristaps Čilipāns 27 sportistu konkurencē kopvērtējumā ierindojās augstajā 12. vietā. Šajā distancē netika izdalītas vecuma grupas un piedalījās peldētāji vecumā no 15 līdz 26 gadiem. Teicams individuālais sniegums, piedaloties jauniešu komandas stafetes 4x100m kompleksajā peldējumā, diemžēl komandas rezultāts aiz goda pjedestāla. Otrajā sacensību dienā Kristaps 100m priekšpeldējumā brasā jauniešu grupā ieguva 7. vietu.

Anabella Veržbicka divu dienu sacensībās piedalījās trīs distancēs peldot brīvajā stilā. Savu labāko rezultātu jauniešu vecuma grupā – 8. vietu – Anabella Veržbicka ieguva 100m distancē. 200m un 50m distancēs attiecīgi 9. un 10. vieta. Arī Anabella bija viena no jauniešu komandas stafetes 4x100m kompleksajā peldējumā dalībniecēm, rezultātā komandai 4. vieta.

“Pērn Baltijas čempionātā piedalījās tikai viens mūsu sportists, šogad jau trīs. Lai arī Anabella, Andrejs un Kristaps ir vieni no jaunākajiem, tomēr viņi spēja līdzvērtīgi sacensties ar daudz vecākiem un pieredzes bagātākiem sportistiem. Lai sasniegtu vēl augstvērtīgākus rezultātus, turpmākais darbs būs vēl smagāks, un tāpēc jau tagad paldies novada domei un vecākiem par atbalstu,” sacensību rezultātus atzinīgi vērtē ĀBJSS peldēšanas treneris Pāvels Murāns.

Latviju sacensībās pārstāvēja 65 sportisti, Lietuvu 68 un Igauniju 103 peldētāji. Baltijas valstu čempionāta komandu ieskaitē pārliecinošu uzvaru pieaugušo un junioru vecuma grupās izcīnīja igauņi, savukārt jauniešu kategorijā labākie bija lietuvieši. 

Ar sacensību rezultātiem var iepazīties: https://live.swimrankings.net/36820/

 

Informāciju sagatavoja:

Pāvels Murāns

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu