Tiek pagarināti iepriekš noteiktie ierobežojumi līdz 07.02.2021.

22.01.2021.
Tiek pagarināti iepriekš noteiktie ierobežojumi līdz 07.02.2021.

Ministru kabineta 2021. gada 21. janvāra sēdē tika pieņemti  “Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 6. novembra rīkojumā Nr. 655 „Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”” (turpmāk – MK rīkojums).

Saskaņā ar MK rīkojumu līdz 7.februārim tiek pagarināti iepriekš noteiktie ierobežojumi. Pārtraukta sporta treniņu (nodarbību), tai skaitā individuālo apmeklējumu, norise iekštelpās. Ārtelpās paliek esošais regulējums (tai skaitā arī attiecībā uz profesionālās ievirzes sportā un interešu izglītības sportā programmu īstenošanu) –  joprojām vienā treniņgrupā vienlaikus organizēti drīkst pulcēties ne vairāk kā 10 personas (neieskaitot sporta speciālistus un sporta darbiniekus), kā arī nedrīkst izmantot ģērbtuves.

Attiecībā uz izņēmumiem regulējums nav mainīts un saglabāts iepriekšējā apjomā. Skatīt iepriekš – 8.janvārī e-pastos nosūtīto informāciju.

Precizēts regulējums āra slidotavu darbībai (precizējums 5.2. apakšpunktā – aizliegti saimnieciskie pakalpojumus klātienē,.. kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu (tai skaitā…. slidotavās (iekštelpās). Ierobežojumi noteikti sporta inventāra nomai, kas nav atļauta iekštelpās.

Vēršam uzmanību – āra slidotavā fiziskās aktivitātes attiecināmas uz organizētām aktivitātēm, atbilstoši noteiktajiem pasākumiem epidemioloģisko nosacījumu ievērošanai.  Ar aktivitāšu organizēšanu jāsaprot, piemēram, attālināta pieteikšanās uz konkrētā laiku (plkst.), plūsmu norobežošana – personu ierašanās un došanās prom pa atšķirīgām piekļuves vietām, slidu uzvilkšanai paredzētajās vietās nodrošināt noteiktās distances, kā arī par slidotavas darbību atbildīgo personu (īpašnieku, apsaimniekotāju, u.c.) uzraudzība par jebkuru procesu drošu norisi. Līdzīgi atbilstoši epidemioloģisko prasību ievērošanas pasākumi tiek nodrošināti  arī dabas takās vai slēpošanas kalnos.

Piedāvājot publiskos pakalpojumus, kurus izmanto liels cilvēku skaits, pakalpojumu sniedzējiem ir ieteicams rūpīgi izvērtēt pakalpojuma sniegšanas pamatotību, iespējamos ieguvumus un riskus. Vienlaicīgi publisko pakalpojumu sniedzējiem ir jāievēro MK noteikumos Nr. 360 par “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktais.

Jebkura prasību neizpilde un risku nepietiekama vadība var būt par iemeslu, lai Izglītības un zinātnes ministrija un valdība kopumā pārskatītu noteiktos izņēmumus.

Ar MK rīkojumu var iepazīties tīmekļvietnē: 

 https://www.vestnesis.lv/op/2021/14A.2

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu