Par depozīta sistēmu izglītojošu materiālu iekļaušanu Latvijas skolu mācību procesā

11.03.2022.
Par depozīta sistēmu izglītojošu materiālu iekļaušanu Latvijas skolu mācību procesā

No 2022. gada 1. februāra Latvijā sākusi darboties depozīta sistēma dzērienu iepakojumiem, kuras mērķis ir apsaimniekot un pārstrādāt dabā visbiežāk sastopamos iepakojumus, tādējādi padarot apkārtējo vidi tīrāku un sakoptāku.

Viens no depozīta sistēmas mērķiem ir veicināt pozitīvu paradumu maiņu sabiedrībā, izglītojot par depozīta sistēmas priekšrocībām un vides ieguvumiem arī pašus jaunākos sabiedrības locekļus – Latvijas skolēnus.

Ņemot vērā, ka depozīta sistēma būtiski mainīs iedzīvotāju ikdienas paradumus un aktualizēs jautājumus gan par atkritumu šķirošanu, gan rūpēm par vidi, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – Ministrija) saskata, ka būtu ļoti vērtīgi iekļaut izglītojošus materiālus par depozīta sistēmu arī Latvijas skolu mācību procesā, piemēram, dabaszinības vai ģeogrāfijas stundu ietvaros. Arī sporta skola aicina izturēties atbildīgi pret dzēriena pudeļu izmantošanu sporta ndoarbībās, sacensībās, pasākumos un nometnēs.Aicinām izmantot savas vairāk reizes lietojamās pudeles un uzpildīt tās ar ūdeni, pēc nepieciešamības.

Pieejami šādi izglītojoši materiāli:

  1. Video, kas šobrīd tiek raidīts televīzijā un var kalpot kā uzrunājošs ievads sarunai par depozīta sistēmu ar bērniem:
    1. LAT: https://youtu.be/_8ctaYhjMPQ
    2. RUS: https://youtu.be/5Gja-rxANyA
  2. Izglītojošu materiālu par depozīta sistēmas darbību kopumā (latviešu un krievu valodās) – var izmantot gan izdrukātā veidā kā izdales materiālu, gan uz ekrāna, lai kopīgi iepazītos ar galvenajām lietām, kas jāzina par depozīta sistēmu;
  3. Detalizētu prezentāciju (latviešu un krievu valodās), kurā iekļauta galvenā informācija par depozīta sistēmu, kā arī izcelti dažādi aspekti par to, kādu kaitējumu dabā izmestie atkritumi var nodarīt dzīvniekiem un videi.

2. un 3. punkta materiāli pieejami šeit: https://failiem.lv/u/rcr737b8a

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu