Kristaps Čilipāns – Latvijas čempions visās brasa distancēs, Veržbickai divi tituli!

04.03.2024.

   “Uzrādītie rezultāti viennozīmīgi ierindo Kristapu Latvijas labāko brasistu vidū. Čempionātā apstiprināts Sporta meistara tituls, normatīvs izpildīts arī Olimpiskajās distancēs gan 100 m, gan 200 m. Īpašs prieks arī par izpildīto Eiropas junioru čempionāta kvalifikācijas normatīvu. Šīs sacensības ir Kristapa smaga darba rezultāts un fantastiska dāvana sev 16. dzimšanas dienā!” līdz ar sportistu priecājas ĀBJSS treneris Pāvels Murāns.

   Kristaps Čilipāns sacensībās startēja visās brasa distancēs un katrā no tām izcīnīta pārliecinoša uzvara. Arī starptautiskajā konkurencē visos peldējumos konkurencē ar divus gadus vecākiem peldētājiem uzrādīts labākais rezultāts. “Galvenais uzdevums šajās sacensībās bija izpildīt Sporta meistara normatīvu 100 m distancē, kas vienlaikus ir arī kritērijs iekļūšanai Latvijas izlases pamatsastāvā. To izdevās izpildīt jau pirmajā dienā rīta sesijā. Pēc tā stress pazuda un uz visiem startiem devos ar prieku, un tas deva arī lieliskus rezultātus citās distancēs. Ļoti gribēju aizsniegties līdz Eiropas čempionāta kritērijam, un arī tas izdevās,” gandarīts par paveikto ir Kristaps.

   Kristapam nākamie starti gaidāmi marta beigās Baltijas čempionātā, savukārt Eiropas junioru čempionāts norisināsies jūlija sākumā Viļņā.

   Anabella Veržbickai sacensībās piecas medaļas – 200 m peldējumā brīvajā stilā izcīnīts Latvijas čempiones tituls un kopvērtējumā bronzas godalga, 400 m peldējumā sportistei uzvara gan nacionālajā, gan starptautiskajā konkurencē un sacensību pēdējā dienā Latvijas ieskaitē izcīnīta bronza 200 m kompleksajā peldējumā. Teicams sniegums arī 100 m peldējumā – piektā vieta.

   Ādažus čempionātā junioru grupā pārstāvēja 13 sportisti. Uzteicams sniegums Artūram Andrijauskam – 7. vieta 200 m peldējumā uz muguras un 12. vieta Domenikam Duncānam 200 m peldējumā brasā un Amēlijai Seržantei 100 m peldējumā uz muguras.

   VI Latvijas atklātais jauniešu un junioru čempionāts peldēšanā norisinājās 1.–3. martā, Ķīpsalas peldbaseinā. Sacensībās startēja vairāk nekā 580 pašmāju jaunie peldētāji, kā arī 160 sportisti no Azerbaidžānas, Somijas un Igaunijas.

 

Vairāk informācijas Latvijas Peldēšanas federācijas mājas lapā – www.swimming.lv

Foto: Latvijas Peldēšanas federācija un privātā arhīva

50m peldējuma video ieraksts TV4: https://failiem.lv/u/uhdmapvzhx