BALTIJAS ORENTĒŠANĀS ČEMPIONĀTS 29.-30.MAIJĀ

22.06.2021.
Baltijas orientēšanās čempionāts 29.-30.maijā Šauļu apkārtnē, Lietuvā

Lēnām atsākas starptautiskās sacensības, kā treneriem, tā bērniem salīdzinoši liels izaicinājums un azarts doties un piedalīties pēc ilgāka pārtraukuma.

Aizvadītajā nedēļas nogalē 29. un 30. maijā Lietuvā Šauļu apkārtnē notika Baltijas čempionāts orientēšanās sportā, kur Latvijas izlasi pārstāvēja arī 4 mūsu orientiersti – V14 grupā Rūdolfs Graudiņš un Roberts Graudiņš, S14 grupā Grieta Grantskalna un S18 grupā Una Undīne Dzērve. Vietu Latvijas izlasē bija izcīnījis arī Roberts Ķirkums (V16), taču iestājeksāmenu dēļ viņš nevarēja piedalīties Baltijas čempionātā.

Baltijas čempionātā startē spēcīgākie orientieristi no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Baltkrievijas un dalībnieku skaits katrai valstij ir ierobežots. Sacensības noris 14, 16, 18, 20 gadīgo un elites grupās. Šogad dalībnieku skaits no Igaunijas un Baltkrievijas bija mazāks nekā ierasts, kas saistīts ar COVID ierobežojumiem.

Sestdien tika aizvadītas individuālās distances garajā distancē, kur teicamu sniegumu demonstrēja Roberts Graudiņš, kurš izcīnīja 2.vietu, bet tūlīt aiz godalgoto trijnieka palika Rūdolfs Graudiņš, kurš izcīnīja 4.vietu. Grietai Grantskalnai liela kļūda uz 2.kontrolpunktu liedza pacīnīties par augstu vietu, kaut arī distances turpinājumā Grieta spēja uzrādīt augstvērtīgu sniegumu, beigās paliekot 12.vietā 13 dalībnieču konkurencē. Savukārt, Una Undīne Dzērve spēcīgajā konkurencē starp 15 dalībniecēm izcīnīja 10.vietu.

Svētdien norisinājās 3 etapu stafetes, kur 14 gadīgie orientieristi startē kopā ar 16 gadīgajiem, bet 18 gadīgie startē kopā ar 20 gadīgajiem. Šī nolikuma īpatnība, kad jaunākie orientieristi startē kopā ar vecākiem dalībniekiem liedza mūsējiem pretendēt uz vietu spēcīgākajās stafešu komandās tāpēc par augstām vietām necīnījās.