Baltijas čempionāts krosa skrējienā

04.11.2021.
Baltijas čempionāts krosa skrējienā

Lietuvas pilsētā Palangā oktobrī norisinājās Baltijas krosa čempionāts, kur startēja Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sportisti dažādās vecuma grupās. Katrā vecuma grupā, valsti pārstāvēja 4 sportisti. Sniegums tika vērtēts gan individuāli gan komandu ieskaitē. Komandu vērtējumā tika skaitīti 3 labākie rezultāti izlasei katrā vecuma grupā. Latvijas izlases sastāvā U16 grupā tika iekļauts arī Ādažu bērnu un jaunatnes sporta skolas orientierists Roberts Arnicāns, kurš individuāli savā vecuma grupā izcīnīja 6.vietu.

Komandu ieskaitē Roberta rezultāts Latvijai deva 4 punktus. Kopumā Latvijas komandai pārliecinoša uzvara komandu vērtējumā ar 148 punktiem. Igaunijas un Lietuvas komandām attiecīgi 100 un 92 punkti.

Iespēja pārstāvēt Latvijas komandu bija negaidīta, ko atnesa 12.oktobrī izcīnītā 3.vieta Latvijas čempionātā krosa skrējienā. Tādēļ nācās nedaudz pārkārtot treniņplānu un atlikt par divām nedēļām ilgi gaidīto atpūtas periodu, kas orientieristiem parasti ir pēc sacensību sezonas oktobrī – novembrī. Roberts savu dalību pasākumā novērtēja pozitīvi. Kā vienu no galvenajiem ieguvumiem atzīmēdams iespēju atrasties starp Labākajiem Latvijas skrējējiem un gūt ieskatu, kā viņi sagatavojas startam, kāda ir citu sportistu iesildīšanās rutīna u.tml.

Rezultāti no sacensībām apskatāmi Latvijas vieglatlētikas savienības mājaslapā:
https://athletics.lv/lv/event/37859/baltijas-komandu-cempionats-krosa

Treneri A.Lupiķis, T.Kosmačeva