Par sasniegumiem sacensībās peldēšanas sporta aprīlī un maijā

03.05.2022.

Latvijas čempioni peldēšanā ādažnieki K. Čilipāns un A. Gordejevs

Latvijas jauniešu un junioru čempionātā peldēšanā Ādažu bērnu un jauniešu sporta skolas audzēkņi izcīnījuši 5 čempiona titulus, 2 sudraba un 1 bronzas medaļu. Kristaps Čilipāns jauniešu vecuma grupā labākais visās brasa distancēs – 50m, 100m un 200m, Andrejs Gordejevs – 50m peldējumā uz muguras un 50m tauriņstilā.

Anabella Veržbicka, startējot junioru vecuma grupā (14–17 gadi), izcīnīja bronzas godalgu 400m peldējumā brīvajā stilā. Īpaši atzīmējams fakts, ka vecuma grupā 14 gadi un jaunāki Anabella uzstādīja piecus gadus nepārspētu sacensību rekordu 100m peldējumā brīvajā stilā.

13 gadus vecā Karlīna Jekale savā pirmajā Latvijas čempionātā startēja divās 200m distancēs – uz muguras un kompleksajā peldējumā – un abās ieguva vicečempiones titulu!

“Piecas zelta medaļas Latvijas jauniešu čempionātā ir līdz šim augstākais sasniegums Ādažu sporta skolas vēsturē. Līdz atzīstamiem rezultātiem no iestāšanās sporta skolā sportistam paiet septiņi līdz astoņi regulāru treniņu un nopietnas attieksmes gadi. Šobrīd varam būt lepni, ka no vairākiem desmitiem, kas 7 gadu vecumā uzsāka apmācību, līdz nopietnam sportam izauguši vairāki jaunieši. Treneru, sportistu un vecāku kopdarbs ir vērsts uz visaugstākajiem mērķiem!” sacīja treneris Pāvels Murāns.

IV Latvijas jauniešu un junioru čempionātā peldēšanā piedalījās 11 sportisti no Ādažu sporta skolas. Kopumā  30. aprīlī un 1. maijā par vecuma grupu čempionu tituliem cīnījās vairāk kā 460 jauno sportistu no visas Latvijas, Ukrainas un Igaunijas.

“Aprīlī mūsu peldētāji piedalījās trijās sacensībās “Madwave Challenge Latvijas tūre” otrajā posmā, Liepājas atklātajā čempionātā un aizvadītajās brīvdienās Latvijas jauniešu un junioru čempionātā. Beidzot ierobežojumi ir atcelti un daudzi jaunie sportisti atkal var piedalīties liela mēroga sacensībās. Pandēmijas dēļ daudziem bērniem aprīlī bija pirmā sacensību pieredze, kas ir būtisks dzinulis trenēties vairāk un nākamajās sacensībās būt drošākiem un uzlabot rezultātu,” gandarīts ir peldēšanas treneris Jānis Skrims.

  1. aprīlī starptautiskajās sacensībās peldēšanā “Madwave Challenge Latvijas tūre” otrajā posmā piedalījās 21 peldētājs no Ādažu bērnu un jauniešu sporta skolas. 694 sportistu konkurencē Anabellai Veržbickai zelta un sudraba, Kristapam Čilipānam zelta un Dacei Āvai bronzas medaļa.

Uz divu dienu sacensībām Liepājā devās 24 sportisti. 14. un 15. aprīlī 13 peldēšanas klubu un vairāk nekā 180 dalībnieku konkurencē ādažnieki ieguva septiņas zelta, četras sudraba un trīs bronzas godalgas! Andrejam Gordejevam un Karlīnai Jekalai katram divas zelta medaļas, Anabellai Veržbickai divas zelta un viena sudraba godalga, Kristapam Čilipānam viens augstākais apbalvojums. Divi sudrabi Artim Tomam Āvam, viens Mārtiņam Staņko, kā arī divas bronzas medaļas Domenikam Duncānam un viena Kristoferam Štegmanim.

Maijā sportistiem trīs starti 7. maijā Ķekavā, 12. un 13. maijā Jelgavā un 28. maijā Balvos.

 

Informāciju sagatavoja:

Pāvels Murāns, tālr. 29240059

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu